MSSiKM

Podstawowe informacje => Zasady i Regulamin => Wątek zaczęty przez: Gwena w 21 Marzec, 2012, 12:44:04

Tytuł: Twoje IP jest zbanowane...
Wiadomość wysłana przez: Gwena w 21 Marzec, 2012, 12:44:04
Z powodu licznych (na dziś ponad 2500) ataków i prób spamowania zastosowałam silny filtr oparty na IP wycinając całe (zwłaszcza wschodnie) grupy adresów. Nie powinno objąć to osób z Polski, jednak system przydzielania IP jest jednym wielkim bałaganem i może się zdarzyć, że próbując zalogować się na forum zobaczysz taki komunikat. Proszę w takim przypadku wysłać maila na postmaster(małpa)wydawnictwo2bs.pl z informacją, a odblokuję zakres Twojego dostawcy internetu.
Tytuł: Odp: Twoje IP jest zbanowane...
Wiadomość wysłana przez: PilotHN w 08 Kwiecień, 2012, 14:06:40
Konta spamerskie i hackerskie są zakładane przez boty z całego świata i część przechodzi przez sito filtra IP. Oprócz przypadków oczywistych (lokalizacje z dość egzotycznych krajów) są i założone na krajowych serwerach (pocztowych). Dlatego też dodatkowo wprowadzamy zasadę, że nieaktywne konto usuwamy po 30 dniach od jego założenia. Osoby, które założyły konto w dobrych zamiarach, a z jakichś powodów go nie aktywowały, będą musiały zrobić to jeszcze raz.
Tytuł: Odp: Twoje IP jest zbanowane...
Wiadomość wysłana przez: PilotHN w 03 Kwiecień, 2013, 09:33:31
Pojawiają się wpisy, które oprócz jakiegoś nic nie wnoszącego do tematu słowa, np. 'wow', 'fajnie', emotikonki, lub pod pozorem włączenia się do dyskusji , zawierają wyłącznie stopkę z linkiem kierującym na komercyjną stronę lub portal nie związany z tematem.
Wszeklie wpisy z komercyjnym linkiem w stopce będą usuwane, a w przypadku recydywy, konto usuwane i banowany IP.