14-05-2016 III Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

      Możliwość komentowania 14-05-2016 III Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni została wyłączona

Dnia 14.05.2016 r. na zaproszenie organizatora – Komendanta Powiatowego Policji w Bochni mł. insp. mgr Mariusza Dymury oraz dzięki uprzejmości władz strzelnicy, tj. Koła LOK „GROT” działającego przy zarządzie Powiatowym Ligi Obrony Kraju w Bochni, Małopolskie Stowarzyszenie Strzelców i Kolekcjonerów Militariów miało okazję uświetnić III Turniej Strzelecki o puchar KPP Bochnia poprzez zorganizowanie wystawy i prezentację wybranych elementów swoich kolekcji.

Turniej odbywał się w strugach deszczu. Zawodników chroniły parasole, wiaty, a nas i eksponaty osłaniał stowarzyszeniowy, „pustynny” namiot. Z uwagą przyglądaliśmy się zmaganiom zawodników, delektując się potrawami z grilla i napojami zapewnionymi przez organizatorów.

Po zakończeniu konkursu, uczestnicy zawodów mieli okazję postrzelać z wybranych modeli broni. Dużym zainteresowaniem cieszył się „wietnamski” karabin M16A1 kal. 5,56mm oraz odświeżony karabin M14 kal. 7,62mm, w wersji używanej przez wojska USA m.in. podczas wojny w Zatoce Perskiej.

Wystawa zorganizowana na rzecz Komendanta Powiatowego Policji umożliwiła zaprezentowanie zbiorów jak i fachowej wiedzy techniczno-historycznej członków stowarzyszenia.  W pozytywnym świetle przedstawiła zakres jego działalności i była kolejnym krokiem do integracji środowiska mundurowego z przyjaznym środowiskiem cywilnych posiadaczy broni palnej. Członkowie Stowarzyszenia mieli możliwość osobiście porozmawiać z Inspektorem Pawłem Dzierżakiem – I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W atmosferze wzajemnego zrozumienia poruszyliśmy istotne i aktualne tematy dotyczące bezpieczeństwa, dostępu do broni osób prywatnych jak również zaprezentowaliśmy swoje zbiory.

Na turnieju obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, żołnierze, funkcjonariusze innych formacji podległych MSW, myśliwi, strzelcy sportowi, pasjonaci zrzeszeni w innych klubach i stowarzyszeniach oraz ich rodziny i znajomi. W tym zakresie wystawa stanowiła świetną okazję do integracji środowiska strzeleckiego, jak też dyskusji na temat wspólnej przyszłości strzelców, kolekcjonerów, myśliwych i pasjonatów. Tego typu inicjatywy pozwalają zacieśniać relacje pomiędzy przedstawicielami rożnych organizacji rządowych i pozarządowych.

Dziękujemy organizatorom za gościnne przyjęcie. Z przyjemnością podzielimy się pasją i wiedzą na tego typu imprezach plenerowych, zatem oczekujemy na kolejne zaproszenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/wideo:


Więcej informacji dotyczących turnieju na stronie: http://bochnia.policja.gov.pl/