VII Piknik Spadochroniarski w Wiśle

      Możliwość komentowania VII Piknik Spadochroniarski w Wiśle została wyłączona

7 października 2017 odbył się VII Piknik Spadochroniarski w Wiśle. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle. Po powitaniu gości i kilku wystąpieniach wręczono pamiątkowe odznaczenia i wyróżnienia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. kpt. Aleksandra 'Upłaza’ Tarnawskiego, ostatniego żyjącego Cichociemnego, który od lat uświetnia piknik swoją obecnością.
Druga część wydarzenia odbywała się na terenach zielonych przy Bulwarze Księżycowym. Tam swoje wyposażenie prezentowały Wojska Specjalne: GROM, AGAT i NIL, grupy rekonstrukcji historycznej, ASG. Odbyły się również statyczne i dynamiczne pokazy jednostek wojskowych. Największe zainteresowanie wzbudziły skoki spadochronowe wykonane przez skoczków z Aeroklubu Bielskiego i Rybnickiego.
Na Pikniku nie mogło zabraknąć Małopolskiego Stowarzyszenia Strzelców i Kolekcjonerów Militariów, które kolejny raz wzięło udział w tym przedsięwzięciu prezentując broń ze zbiorów swoich członków. Zaangażowało się również w atrakcję dla najmłodszych, prowadząc tor małego komandosa.

Aga

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: