10-06-2023 Piknik Strzelecki „Pierwszy kontakt”

      Możliwość komentowania 10-06-2023 Piknik Strzelecki „Pierwszy kontakt” została wyłączona

Cykliczne Pikniki Strzeleckie „Pierwszy kontakt”, organizowane przez KKS „Arsenał” na krakowskiej strzelnicy Pasternik, niezmiennie przyciągają zarówno miłośników broni, jak i osoby chcące po prostu spróbować swoich sił w strzelectwie i przekonać się, czy jest to sport (lub sposób rekreacji) dla nich. Dodatkową atrakcją są towarzyszące imprezie wystawy broni, przygotowane przez współpracujące z „Arsenałem” organizacje i stowarzyszenia.

Jak zwykle, tak i tegoroczna czerwcowa impreza przyciągnęła znaczną liczbę zainteresowanych, a Małopolskie Stowarzyszenie Strzelców i Kolekcjonerów Militariów ponownie zaprezentowało wybór najciekawszych egzemplarzy ze zbiorów swoich członków. W oszklonych gablotach tradycyjnie królowała broń krótka – czarnoprochowa, komercyjna, sportowa, wojskowa i specjalna. Czyli „od Wyatta Earpa po Jamesa Bonda”. Na kilku kolejnych stołach stłoczyła się potężna kolekcja broni nieco dłuższej, aż po bardzo długą 😊. Były egzemplarze typów znanych i popularnych – od polskiego PM-63 „Rak”, poprzez PPSz, PPS, Thompsony, po radziecki „patiefon” Diegtiariowa DP, czy „piłę Adolfa” MG 42. Była także broń myśliwska i sportowa do strzelań na duże odległości, a koneserzy mogli pochylić się nad perełkami, takimi jak Mosin z ośmiokątną „carską” komorą zamkową, czy też egzemplarze niektórych rzadko wystawianych wzorów broni polskiej konstrukcji i produkcji.

Ekipa Stowarzyszenia na miejscu fachowo objaśniała, tłumaczyła szczegóły, wyjaśniała wątpliwości, korygowała błędne poglądy – krótko mówiąc znów była do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Rozmowy i dyskusje niejednokrotnie trwały długo, pozostaje tylko mieć nadzieję, że ich efektem będzie zwiększenie powszechniej świadomości i wiedzy o broni oraz zwiększenie zainteresowania nią, jako przedmiotem rozsądnego hobby, rekreacji i sportu.

Co dalej? Nie zwalniamy tempa i niebawem (jeśli tylko pogoda pozwoli) weźmiemy udział w kolejnych imprezach w terenie. Zapraszamy do śledzenia informacji i zapowiedzi na naszej stronie i na Facebooku (https://www.facebook.com/MSSiKM).